سوالات متداول
کد خبر : 962تاریخ ثبت : 1398/10/22 10:33:37

باغداران از نهالستان های معتبر و مجوز دار نهال های شناسه دار دریافت نمایند

کاشت نهال های با گواهی سلامت و اصالت رقم سازگار با منطقه و نیز اعمال مدیریت اصول به باغی از فاکتورهای موثر در موفقیت بازدهی سرمایه گذاری در حوزه باغبانی می باشد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: نهال، مهمترین نهاده بخش میوه کاری است که سرمایه گذاری احداث باغ را تحت تأثیر قرارداده و نقش کلیدی در افزایش کمی و کیفی محصولات باغبانی به همراه دارد. لذا کاشت نهال های با گواهی سلامت و اصالت و رقم سازگار با منطقه و نیز اعمال مدیریت اصول به باغی از فاکتورهای موثر در موفقیت بازدهی سرمایه گذاری در حوزه باغبانی می باشد.

سمیه فرح بخش افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل کاشت نهال مرکبات و خرما تأمین نهال از نهالستان های مجوزدار به همراه نصب شناسه نهال گواهی شده با هدف عاری بودن از عوامل بیماری زا و در نتیجه تضمین سرمایه گذاری را مؤکداً به باغداران استان درخواست نموده اند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: نهال گواهی شده می بایست از نظر نوع رقم پایه و پیوندک مشخص و عاری از هرگونه آفات و بیماری و علف های هرز باشد و همچنین داشتن گواهی ضمانت اصالت صادره از نهالستان و گواهی سلامت نهال صادره از جانب مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استانهای مبدأ تولید نهال، ضروری و الزامی می باشد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۲۶٫۲۴۵٫۴۸
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۵/۱۲