سوالات متداول
کد خبر : 967تاریخ ثبت : 1398/10/22 20:44:24

اسبهای استان بوشهر با میکروچیپ هویت گذاری می شوند

اسب های کشور با عملیات میکروچیپ گذاری هویت گذاری می شوند و شناسه نصب شده برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی که با اسب در ارتباط هستند معتبر میباشد.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس قانون نظام جامع دامپروری کشور، عملیات میکروچیپ گذاری اسبهای کشور به مؤسسه تحقیقات علوم دامی واگذار شده و شناسه نصب شده توسط مؤسسه مذکور برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی که با اسب در ارتباط هستند معتبر میباشد.

محمدصادق یزدان شناس افزود: براساس هماهنگی به عمل آمده بین معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور، از شرکت اسب های فاقد هویت شناسایی(شماره گوش و میکروچیپ( در جشنواره های زیبایی و اصلاح نژادی ممانعت به عمل میآید.

یزدان شناس اظهار داشت: براساس تفاهم نامه مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی کشور، هیچ نهاد و ارگان دیگری حق نصب میکروچیپ و شناسه بر اسبهای کشور را ندارد.

وی عنوان نمود: پرورش دهندگان اسب استان میتوانند جهت هویت گذاری اسبهای خود به مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در مرکز استان و یا شهرستان دشتستان مراجعه و درخواست کتبی خود را جهت اجرای عملیات میکروچیپ گذاری ارائه دهند

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۶٫۱۱۲٫۹۸
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۴/۱۳