سوالات متداول
کد خبر : 1282تاریخ ثبت : 1399/8/22 18:04:19

رفع تصرف ۲۲۱ هکتار زمین ملی در دیلم

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: با پیگیری‌های حقوقی و قضایی و همکاری دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ، ۲۲۱ هکتار از زمین‌های منابع ملی شهرستان دیلم که بصورت غیرقانونی تصرف شده بود با صدور رای نهایی و قطعی به دولت بازگردانده شد.

غلامرضا منتظری افزود: این زمین‌ها که ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است به صورت غیرقانونی از سوی فردی مشخص تصرف شده بود که با پیگیری‌های مستمر این اداره کل و شهرستان دیلم منجر به صدور حکم قطعی به نفع دولت شد.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان بوشهر افزود: این عرصه شامل پنج قطعه ۲۲۱ هکتاری منابع ملی است که 96 هکتار آن در سال۹۴، به شرکت‌های نفتی منطقه واگذار شده بود و مابقی اکنون در اختیار منابع طبیعی شهرستان دیلم قرار دارد.

به گزارش ایرنا، وی گفت:  حفاظت بهینه از عرصه‌های ملی و برخورد قاطعانه با متصرفان متخلف، از  اولویت‌های نخست این اداره کل است و  به شدت برخورد می‌شود.

منتظری ادامه داد: یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دیلم به طور مستمر در عرصه‌های منابع طبیعی، دارای  اکیپ‌های گشت و مراقبت  است و با قاطعیت با زمین‌خواری برخورد می‌کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: تجاوز به منابع طبیعی، تجاوز به سرمایه‌های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده است.

وی افزود: زمین‌خواران بدون درنظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه‌های قضایی، انتظامی و امنیتی  الزامی است.

منتظری  از همکاری دستگاه‌های قضایی و انتظامی و شهروندان، تشکل‌های غیردولتی و نهادهای مرتبط جهت تملک اراضی دولتی و جلوگیری از زمین‌خواری سودجویان در استان بوشهر و شهرستان دیلم تقدیر کرد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۸٫۹۶٫۱۸۴
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰/۲/۱۹