سوالات متداول
کد خبر : 1418تاریخ ثبت : 1399/11/28 12:13:36

قیمت مرغ در استان بوشهر ۲۴ هزار تومان تصویب شد

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ستاد تنظیم بازار این استان نرخ هر کیلوگرم گوشت مرغ را برای مصرف کنندگان ۲۴ هزار تومان تصویب کرد.

احمد جهانگیرلو  اعلام کرد: عامل افزایش قیمت مرغ در استان بوشهر در دو روز گذشته نبود کشتار بود که یکی از عوامل اصلی آن بالاتر بودن قیمت مرغ زنده در استان‌های همجوار نسبت به بوشهر است که باعث شد تا تولیدکنندگان مرغ‌های زنده را به کشتارگاه‌های استان‌های همجوار بفروشند و کشتارگاه‌های استان بوشهر با مشکل روبرو شوند.
وی یادآور شد: تا دو روز گذشته قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار استان بوشهر برای تحویل مرغ زنده به کشتارگاه‌ها هر کیلو ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان و گوشت مرغ برای مصرف کننده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود و مرغداران اجازه داشتند تنها ۵۰ درصد از مرغ خود را به خارج از این استان ارسال کنند.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: پیش‌بینی می‌شود با تعیین قیمت جدید تحویل مرغ زنده (۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان) به کشتارگاه‌ها و با قیمت ۲۴ هزار تومان برای مصرف کننده که در جلسه ستاد تنظیم بازار استانی صبح امروز مصوب شد، مرغداران محصول خود را به موقع به کشتارگاه‌ها تحویل دهند تا مساله کمبود و افزایش قیمت مرغ در مراکز فروش استان حل شود.
جهانگیرلو گفت: میانگین کشتار شبانه مرغ در استان بوشهر ۱۵۰ تن است که ۷۰ تن در این استان مصرف می‌شود و ۸۰ تن مازاد بر مصرف استان است.
قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کشور برای مرغ زنده به ازای هر کیلو ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان و برای مصرف کننده به ازای هر کیلو ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۵٫۱۰۸٫۱۸۸
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۱۰