سوالات متداول
کد خبر : 1422تاریخ ثبت : 1399/12/1 10:19:40

خروج مرغ از استان بوشهر ممنوع شد/ مرغ از فردا در بازار عرضه می‌شود

معاون توسعه و بازرگانی جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: از روز گذشته خروج مرغ به بیرون از استان بوشهر ممنوع شده تا ۱۴۰ تُن مرغ موردنیاز به بازار استان عرضه و نیاز مردم بوشهر تأمین شود.

فروش مرغ روزانه هواداران زیادی دارد و معمولاً مردم برای سلامت بیشتر خود از مرغ روز استفاده می‌نمایند و کمتر مرغ منجمد را خریداری می‌کنند.
بیش از یک هفته است که مردم استان بوشهر با نوسانات قیمت مرغ مواجه هستند تا جایی که قیمت هر کیلو مرغ برای مصرف‌کننده از ۱۹ هزار و ۵۰۰ به مبلغ ۲۸ هزار تومان رسید. این در حالی است که ستاد تنظیم بازار کشور نرخ هر کیلو مرغ گرم را برای مصرف‌کننده ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت‌گذاری کرده است.
در پی جهش قیمت‌ها، چند روزی است که مرغ در فروشگاه‌های بوشهر عرضه نمی‌شود و مردم برای این کالای اساسی از این مغازه به آن مغاره در حال رفت‌وآمد هستند اما چیزی دستگیرشان نشده است.
در همین راستا یکی از مرغ‌فروشان بوشهری در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: حدود دو ماه است که مغازه عرضه گوشت مرغ و محصولات پروتئینی را بازگشایی کرده‌ایم اما نوسانات بیش از حد بازار و این اواخر کمبود مرغ ما را به سمت ورشکستگی سوق داده است.

سازمان صمت وظیفه‌ای در قبال تامین مرغ ندارد
مجید مقدم خاطرنشان کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت استان مسؤول نظارت بر قیمت‌گذاری این محصول است اما نظارت دقیقی را در این راستا انجام نمی‌دهد و این سبب شده امروز ما در بازار شاهد اعتصابات و نوسانات شدید باشیم.
رضا جمالی معاون نظارت صمت بوشهر دراین‌خصوص گفت: نبود مرغ و نوسانات قیمت برعهده سازمان جهاد کشاورزی است و این سازمان وظیفه‌ای ندارد.
میزان مرغ بیش از نیاز استان بوشهر است
احمد جهانگیرلو معاون توسعه و بازرگانی جهاد کشاورزی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: از دی‌ماه امسال تاکنون دو میلیون قطعه جوجه ریزی در استان بوشهر صورت‌گرفته که این میزان مازاد نیاز مردم استان است.
فروش مرغ در استان بوشهر نمی‌صرفد!
وی گفت: به دلیل خروج گوشت مرغ از استان بوشهر در روزهای گذشته، شاهد نبود مرغ در بازار بوده‌ایم که به گفته مرغداری‌ها مهم‌ترین دلیل آن اختلاف قیمت فروش مرغ در بوشهر با سایر استان‌ها بوده است.
جهانگیرلو اضافه کرد: مرغداران استان معتقد هستند که سایر استان‌ها مرغ را به قیمت بالاتری خریداری می‌کنند و به همین دلیل در روزهای گذشته از فروش مرغ به کشتارگاه‌های استان بوشهر خودداری کردند و تمایل به عرضه گوشت مرغ به بیرون از استان داشتند.
خروج مرغ به بیرون از استان ممنوع شد
معاون توسعه و بازرگانی جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: از روز گذشته خروج مرغ به بیرون از استان بوشهر ممنوع شده تا مرغ موردنیاز به بازار استان عرضه و نیاز مردم تأمین شود.
مشکل نبود مرغ حل شد
وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۴۰ تن مرغ در این دو روز وارد بازار شده است که می‌تواند نیاز استان را به‌صورت کامل تأمین نماید و مردم برای تأمین این کالای اساسی مشکلی نخواهند داشت.
جهانگیرلو تصریح کرد: درحالی‌که ستاد تنظیم بازار کشور قیمت هر کیلو مرغ گرم را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان برای مصرف‌کننده قیمت‌گذاری کرده است اما بیش از ۹۵ درصد از استان‌ها مرغ را بالای ۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسانند.
قیمت هر کیلو مرغ ۲۴ هزار تومان
وی افزود: قیمت هر کیلو مرغ گرم برای مصرف کنندگان در استان بوشهر مبلغ ۲۴ هزار تومان نرخ‌گذاری شده است.
معاون توسعه و بازرگانی جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: نهاده‌های دام طیور به صورت ۱۰۰ درصد تامین شده است اما برخی از شرکت‌ها مشکل حمل نهاده‌ها را داشتند که این موضوع امروز حل شد.
اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۵٫۱۰۸٫۱۸۸
  آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۱۰