سوالات متداول
کد خبر : 1442تاریخ ثبت : 1399/12/16 09:03:10

۱۹.۵ میلیون قطعه جوجه‎ ریزی در استان بوشهر انجام شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹.۵ میلیون قطعه جوجه‎ریزی در این استان انجام شده است.

محمد تقی منوچهری روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این میزان جوجه ‎ریزی در استان بوشهر تاکنون منجر به تولید ۳۳ هزار تن گوشت مرغ دراستان بوشهر شده است.

وی بیان کرد: جوجه‎ ریزی دی و بهمن ماه استان بوشهر به ترتیب ۲ میلیون و ۱۳۰ هزار تن و یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن گزارش شده که با این میزان جوجه ریزی تولید چهار هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ در اسفند ماه پیش بینی می‌شود.

منوچهری ادامه داد: پیش بینی تولید گوشت مرغ در استان بوشهر در فروردین ماه سه هزار تن برآورد شده است.

وی با اشاره به کاهش چهار درصدی جوجه ریزی در ۱۱ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گفت:  در این مدت ۷۵ هزار تن نهاده براساس سامانه بازارگاه در استان توزیع شده است.

منوچهری افزود: براساس پیش بینی‌هایی که برای بازارهای یک ماه آینده انجام شده تا ۱۵ فروردین روزانه حدود ۹۰ تن مرغ مازاد برنیاز استان تولید و طبق هماهنگی انجام شده برای جبران کمبود استان‌های همجوار ارسال می‌شود.

وی یادآورشد: از ۱۵ تا ۳۰ اسفند نیز تولید مرغ استان بوشهر ۲ هزارتن است که هر روز ۳۳ تن مازاد بر مصرف استان مطابق با برنامه در مناطقی که با کمبود روبرو است توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۲۹٫۱۲۰٫۲۶
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰/۱/۲۱