سوالات متداول
کد خبر : 2151تاریخ ثبت : 1402/3/7 07:14:07

بازدیداستاندار بوشهر از شركت های دانش بنیان در مركز تحقیقات وآموزش كشاورزی ومنابع طبیعی استان بوشهر

استاندار بوشهر از شركت های دانش بنیان در مركز تحقیقات وآموزش كشاورزی ومنابع طبیعی استان بوشهربازدیدکرد

احمد محمدی زاده به همراه مدیرکل شیلات استان بوشهر و رئیس پژوهشکده میگوی کشور و برخی مسئولین استانی از شرکت های دانش بنیان و نوآور مرکز نوآوری خلیج فارس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر شرکت زیست بانان توران سیراف (فعال در تکثیر و پرورش صدف‌های خوراکی و مروارید ساز) و نوآوران ریزجلبک خلیج فارس (فعال در میکرو پرورش میکروجلبک) بازدید کردند.

استاندار بوشهر از طراحی و ساخت شهرهای مولد در کنار سواحل استان با رویکرد آبزی پروری خبر داد و گفت: این شهرها که نقش مهمی در تولید، اشتغال و صادرات دارد با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران وارد فاز عملیاتی می‌شود.

محمدی‌زاده در نشست بررسی طرح‌های پرورش ماهی و میگو، یکی از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر را پرورش آبزیان دانست و اظهار داشت: اکنون طرح‌های مهم پرورش آبزیان در بخش‌های مختلف از جمله میگو، ماهی و جلبک اجرایی شده است. 

وی بوشهر را قطب تولید میگو پرورشی در کشور دانست و افزود: هدف‌گذاری امسال تولید بیش از 44 هزار تن میگو پرورشی است که در این راستا افزایش بهره‌وری در میزان تولید در هر هکتار مورد توجه ویژه قرار گرفته است. 

استاندار بوشهر از ایجاد شهرهای مولد ساحلی با رویکرد آبزی پروری خبر داد و اظهار داشت: نخستین شهر مولد در سفر استانی رئیس جمهور بین دلوار تا بوشهر وارد برنامه عملیاتی شد اکنون مشاور در این اراضی در حال طراحی است. 

محمدی‌زاده اجرایی شدن شهرهای مولد را از سیاست دولت دانست و اضافه کرد: چند شهر مولد در استان بوشهر طراحی و اجرایی می‌شود که رویکرد این شهرها آبزیپروری، پرورش ماهی و میگو است. 

وی در ادامه افزود: شهرهای مولد آبزی پروری نیاز به تولید بچه ماهی دارد و باید ظرفیت تولید بچه ماهی پرورشی در استان بوشهر افزایش یابد.

محمود دشتی زاده بیان کرد: حضور شرکت های دانش بنیان در مرکز نوآوری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر سابقه دیرینه دارد.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر عنوان کرد: کتابخانه تخصصی حوزه کشاورزی امسال راه اندازی می شود.

در این بازدید مدیران شرکت های دانش بنیان مسائل و مشکلات خود را با استاندار و مسئولان درمیان گذاشتند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  کمیته بهره‌وری
  کمیته بهره‌وری سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر
  گزارش عملکرد سازمان
  سازمان جهادکشاورزی به تفکیک سال
  مناقصات سازمان
  جهت مشاهده لیست مناقصات بر روی لینک زیر کلیک کنید
  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۲۳۷٫۳۱٫۱۹۱
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۲/۷/۹