سوالات متداول
کد خبر : 1487تاریخ ثبت : 1400/1/15 09:06:20

لغو ممنوعیت انتقال دام سبک به استان های مرزی

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر: براساس تصمیم جدید ستاد مرکزی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، جابجایی و انتقال دام سبک پرواری و اصلاح نژادی به استان¬های مرزی، با تایید سازمان جهاد کشاورزی آزاد می باشد.

افشین قطبی افزود: براساس این تصمیم، جابجایی و انتقال دام سبک پرواری و اصلاح نژادی به استان­های مرزی، صرفا برای واحدهایی که مدارک و مستندات قانونی تا زمان ابلاغ دستورالعمل را داشته­اند، با تایید سازمان جهاد کشاورزی آزاد شده است.

قطبی گفت: تعداد دام مورد درخواست متقاضی باید متناسب با ظرفیت واحد بوده و تمامی دام­ها، پلاک کوبی و در سامانه جامع هویت گذاری ثبت شده باشند. لذا حمل و جابجایی دام­های سبک بدون پلاک ممنوع است.

وی بیان نمود: بر اساس دستورالعمل ستاد مرکزی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، متقاضی (دامدار) باید درخواست خود را به همراه مستندات از جمله پروانه بهره برداری و پروانه بهداشتی معتبر به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارائه دهد و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پس از بررسی  مستندات و در صورت تایید، نسبت به معرفی دامدار و اعلام موافقت به همراه مستندات به شبکه دامپزشکی شهرستان اقدام نماید.

قطبی گفت: اداره کل دامپزشکی استان مرزی نیز باید موافقت خود را به اداره کل دامپزشکی استان مبدا، اعلام نموده و اداره کل دامپزشکی استان مبدا نسبت به صدور گواهی بهداشتی حمل به استان مرزی اقدام نماید. ضمناً پس از حمل دام به دامداری متقاضی، جهت تایید تخلیه در سامانه قرنطینه دامپزشکی، اعلام مراتب تخلیه توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ضروری است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  هواشناسی


  خدمات قابل ارائه توسط مراکز جهاد کشاورزی
  توصیه های کشاورزی
  پیام نیروی انتظامی
  یکی از آسیب ها و تهدیدات کار با شبکه های اجتماعی وابستگی و اعتیاد به حضور در فضای شبکه می باشد. 97/6/31
  مرجع رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات ، شکایات
  
  آمار بازدید
  آنلاین :۱
  بازدید امروز : ۱
  بازدید دیروز : ۰
  بازدید ماه : ۱
  بازدید کل : ۱
  آدرس IP : ۳٫۹۲٫۹۶٫۲۳۶
  آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰/۲/۱۶